طراحی شبکه های توزیع برق هوایی

شبکه های توزیع برق به بیان ساده

شبکه توزیع برق، توزیع حمل انرژی الکتریکی از نیروگاه بین تک تک مشتریان و مصرف کنندگان و تغییر سطح ولتاژ بر اساس ضرورت هاست.

شبکه های توزیع برق هوایی

در حال حاضر شبکه های توزیع با سیم هوایی (شبکه های توزیع برق هوایی) به دلیل ارزان تر بودن تجهیزات آن،  بصورت گسترده تری در شهرها و روستاها مورد استفاده قرار می گیرد.

عوامل موثر در طراحی شبکه های توزیع برق و بهره برداری آنها

از جمله عوامل موثر در طراحی شبکه های توزیع برق می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 

سطح بهینه قابلیت اطمینان

برای رسیدن به هدف کاهش خاموشی های خواسته یا ناخواسته، از تغییر ولتاژ خارج از منحنی که موجب آسیب به قطعات می شود، تا حد امکان جلوگیری گردد.

ملاحظات اقتصادی

با توجه به اهمیت پروژه و الزامات آن می توان نسبت به خواستگاه مشتریان از طرح های گوناگون انتقال انرژی استفاده کرد.

کیفیت انرژی الکتریکی

تغییر ولتاژ و خارج شدن آن از محدوده مجاز وسایل الکترونیکی، ممکن است موجب آسیب قطعات الکترونیکی گردد. همچنین تغییر شکل منحنی ولتاژ و وجود هارمونیک های متفاوت از شکل سینوسی، ممکن است موجب عملکرد ناصحیح دستگاه ها گردد.

ایمنی انرژی الکتریکی

برای رسیدن به ایمنی بیشتر در اکثر پروژه ها از چند پست توزیع با کمترین تغییر میزان ولتاژ استفاده می گردد.

گروه فنی و مهندسی سازه پایدار آرمان نیرو (سپانیرو) با بهره گیری از کارشناسان مجرب و کارآزموده خود، اجرای چندین پروژه موفق در حوزه طراحی شبکه های توزیع برق از جمله شبکه توزیع برق استان زنجان را در کارنامه خود دارد و با افتخار آمادگی همکاری خود را با شرکت های توزیع برق اعلام می دارد.

جهت اطلاع از پروژه های این گروه به بخش پروژه ها مراجعه نمایید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان، کارشناسان مجرب سپانیرو آماده پاسخگویی هستند. با ما تماس بگیرید.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button