فروش سیستم اعلام حریق

فروش سیستم اعلام حریق

فروش سیستم اعلام حریق بر اساس نوع ساختمان و بسته به این که چه شرایطی برای ایمنی آن در نظر گرفته اند انتخاب و پیاده سازی می شود.

به طور کلی هر سیستمی که رویکرد اعلام حریق دارد، از اجزای زیر تشکیل شده است که در هنگام فروش سیستم اعلام حریق همه این موارد در نظر گرفته می شود:

تجهیزات اعلام حریق

تجهیزات اعلام حریق به گروه های ذیل تقسیم بندی می شوند:

دتکتور یا تشخیص دهنده اتوماتیک حریق

وقتی آتش سوزی اتفاق می افتد، دود، حرارت و نور زیادی تولید می شود که دتکتور برای تشخیص وقوع احتراق از این علائم استفاده می کند. دتکتورها به سه دسته حساس به دود، حساس به حرارت و حساس به شعله تقسیم می شوند.

شستی های اعلام حریق

شستی ها سوئیچ هایی هستند که به صورت دستی کار می کنند. افراد برای به صدا درآوردن آژیر سیستم اعلام، یک فشار کوچک به شستی می آورند.

آژیر یا اعلام کننده های صوتی

وقتی مدار سیستم اعلام حریق به کار می افتد، به صدا درآمدن آژیر و زنگ سیستم، یکی از راه های اعلام آن است تا افراد از وقوع حادثه مطلع و برای حل مشکل دست به کار شوند.

چراغ های هشدار تصویری

چراغ هایی که خبر از وقوع حادثه می دهند، می توانند گردان و یا چشمک زن باشند و به روش خود نظر افراد را به پیام خود جلب کنند.

تابلوی کنترل مرکزی یا کنترل پنل

در واقع اصلی ترین تجهیزات اعلام حریق کنترل پنل و یا همان تابلوی کنترل مرکزی می باشد. این دستگاه سیگنال هایی را که از سوی شستی های وقوع حریق و آشکارسازهای اتوماتیک ارسال می شود، دریافت می کند. همچنین هشداردهنده های صوتی و تصویری را راه اندازی می کند و محل دقیق وقوع آتش سوزی را تعیین می کند. به طور کلی این تابلوها مدیریت کل سیستم اعلام حریق را بر عهده دارند.

اگر با سیستم های اعلام حریق آشنایی داشته باشید، حتما می دانید که این سیستم ها به دو نوع دستی و اتوماتیک تقسیم می شوند. سیستم اعلام حریق اتوماتیک خود به دو نوع سیستم اعلام حریق آدرس‌پذیر و سیستم اعلام حریق متعارف یا محلی دسته بندی می شود. تمام دستگاه های قابل ارائه در فروش اعلام حریق از نوع آدرس پذیر، آدرس IP منحصر به فردی دارند که در صورت فعال شدن در مواقع خطر، پنل کنترل مرکزی محل می تواند به کمک آن آدرس، محل دقیق آن را مشخص کند. در صورتی که سیستم اعلام حریق متعارف مکانیزم دقیق نوع آدرس پذیر را ندارد، اما از طریق منطقه بندی (Zone) مناسب آن محل، می توان حدود خطر را بهتر تشخیص داد.

فروش اعلام حریق

گروه مهندسی سپانیرو در راستای فروش اعلام حریق و تجهیزات اعلام حریق، تیم کاملی از مهندسان و تکنسین های با تجربه و ماهر، برای مشاوره و پیاده سازی و نصب در محل، از نقطه شروع تا پشتیبانی پس از فروش در کنار شما هستند. با ما تماس بگیرید.

 

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button