میله ارت-میله راد

میله ارت (میله راد)

قبل از پرداختن به این موضوع که میله ارت چیست و چه کاربردی دارد بهتر است کمی در مورد انواع روش های اجرای چاه ارت صحبت کنیم.

روش های اجرای سیستم ارتینگ

اجرای سیستم ارتینگ به دو روش انجام می گیرد. چاه ارت سطحی و چاه ارت عمقی

چاه ارت عمقی

این روش معمول تر از روش سطحی می باشد. در این روش پس از تعیین محل مناسب، چاهی با عمق نسبتا زیاد حفر می گردد. معمولا چاه به اندازه ای حفر می گردد که رطوبت خاک پدیدار گردد. تجهیزاتی که در این روش به کار برده می شود عبارتند از: صفحه مسی، سیم مسی، بنتونیت، سدیم و …. .

چاه ارت سطحی

این روش که به آن روش راد کوبی نیز گفته می شود، هنگامی مورد استفاده قرار می گیرد که با توجه به موقعیت پروژه، امکان حفاری وجود نداشته باشد. تجهیزات مورد نیاز برای این روش همانند روش چاه ارت عمقی می باشد با این تفاوت که به جای صفحه مسی از میله ارت (میله راد) استفاده می گردد.

بنابراین میله ارت میله مغز فولادی با روکش سیم می باشد که در اندازه های مختلفی در بازار وجود دارد. این میله به طریق کوبش در زمین فرو می‌رود و سپس با کمک یراق آلات و یا جوش احتراقی به سیم ارت متصل می گردد.

نصب میله ارت

روش نصب میله ارت در ویدیوی زیر به تصویر کشیده شده است.

گروه فنی و مهندسی سپانیرو مجری سیستم های ارتینگ به هر دو روش در سراسر کشور می باشد. جهت مشاوره رایگان و اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه اجرای پروژه ها با کارشناسان ارتینگ تماس حاصل فرمایید.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button